fbpx

  Czy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy?

  30 maj    Kredyt gotówkowy

   

  Czy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy?

  Szybki kredyt gotówkowy dużo łatwiej uzyskać niż jakikolwiek inny rodzaj kredytu. Często zbyt optymistycznie podchodzimy do tego zobowiązania, ponieważ możemy je zaciągnąć relatywnie łatwo. Ukrytymi obciążeniami jakie posiada szybki kredyty gotówkowy są niekiedy wysokie koszty obsługowe. Podstawowymi są oczywiście odsetki oraz prowizja za przyznanie kredytu. Ponieważ banki nie wymagają obecnie szeregu tradycyjnych zabezpieczeń takiego kredytu, jak choćby żyranta zwykle dodatkowym kosztem jaki będziemy musieli ponieść będzie kwota obowiązkowego ubezpieczenia. Niektóre banki oferują niższy procent, jeśli decydujemy się na ubezpieczenie kredytu. Jednak nie zawsze się to opłaca. Ubezpieczenia te mają zwykle podstawowy zakres i przewidują spłatę kredytu w sytuacji śmierci bądź trwałego kalectwa kredytobiorcy. Czasem ubezpieczenia kredytu mają też szerszy zakres i obejmują także na przykład czasową niezdolność do pracy czy utratę pracy.

  Szybki kredyt gotówkowy jest dostępny rzeczywiście od ręki, jeśli ubiegamy się o niego w banku, w którym posiadamy rachunek i historię finansową. Wówczas od momentu złożenia wniosku do pojawienia się pieniędzy na koncie może minąć nawet kilkadziesiąt minut.

  Kredyt gotówkowy zaciągany jest na niskie kwoty co powoduje złudzenie, że jego spłata nie przysporzy nam problemów. Większość instytucji finansowych nie wymaga żadnych lub wymaga minimalnych zabezpieczeń przy przyznawaniu kredytu gotówkowego, dlatego bezpieczniej jest występować o taki kredyt w banku. Szybki kredyt gotówkowy często kojarzy się nam z owianymi złą sławą chwilówkami udzielanymi przez parabanki na bardzo wysokie oprocentowanie. Tymczasem, jeśli mamy konto w banku, gdzie składamy wniosek o szybki kredyt gotówkowy sytuacja wygląda nieco inaczej. Analizowana jest bowiem nasza historia i możemy uzyskać kredyt w wysokości wielokrotności naszych zarobków. Często nie ma już konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach jeśli to właśnie na ten rachunek bankowy wpływa co miesiąc nasza pensja lub inne wynagrodzenia.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *