fbpx

  Sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych – wrzesień 2013

  17 wrz    Kredyt hipoteczny

  Docierające do nas sygnały świadczące o tym, że coraz więcej racji mają osoby wieszczące koniec zastoju na rynku nieruchomości sprawiają, że trudno nie zainteresować się sytuacją, z którą mamy do czynienia na rynku kredytów mieszkaniowych. To właśnie one pozwalają przecież większości osób na zrealizowanie marzeń o własnym „M”, trudno dziwić się więc, że klienci potencjalnie zainteresowani zakupem mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym swoją decyzję uzależniają między innymi od stopnia przychylności kolejnych banków.

  Pozytywne informacje napływające do nas z mediów pozwalają mieć nadzieję na to, że zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego może okazać się obecnie łatwiejsze niż kilka miesięcy wcześniej. Niestety, choć Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe przyczyniając się między innymi do wzrostu atrakcyjności kredytów hipotecznych, osoby zainteresowane ich zaciągnięciem nadal muszą liczyć się z tym, że okres ich spłacania będzie długi (banki najchętniej udzielają kredytów na trzydzieści lat), a kwota, którą zwrócą bankowi może być nawet dwukrotnie wyższa niż ta, którą pożyczyły. Mimo wszystko nie wolno zapominać o tym, że tylko do końca grudnia 2013 roku banki będą mogły udzielać kredytu mieszkaniowego osobom pozbawionym wkładu własnego. Osoby, które zastanawiają się nad zakupem mieszkania lub domu pomimo braku oszczędności powinny więc pośpieszyć się z ostateczną decyzją mając na uwadze między innymi to, że obecnie za najbardziej wartościowe uznaje się kredyty udzielane przez Bank Pekao, często niedoceniany Bank Pocztowy oraz Nordea Bank. Najnowszy ranking kredytów mieszkaniowych (oceniający sytuację w sierpniu 2013 roku) został opracowany również z myślą o osobach zainteresowanych inwestycją mieszkaniową w sytuacji, w której można mówić o wkładzie własnym w wysokości dwudziestu procent wartości nieruchomości. Tu przewodzi City Handlowy, za nim zaś uplasowały się dwa banki od lat walczące o pozycję najlepszego kredytobiorcy mieszkaniowego – Bank Pekao i PKO Bank Polski.

  Osoby poszukujące idealnego kredytu mogą prowadzić analizy atrakcyjności kolejnych ofert bankowych samodzielnie. Ponieważ jednak mówimy o decyzji, która może zmienić ich życie na przynajmniej kilkanaście lat, warto, aby potencjalni kredytobiorcy pomyśleli o profesjonalnym doradztwie. Tu analitycy rynku zwracają uwagę przede wszystkim na Dom Kredytowy Notus, który zaliczany jest do prestiżowego grona trzech najważniejszych firm zajmujących się doradztwem finansowym w Polsce. Osoby, które poszukują kredytu mieszkaniowego z jego pracownikami mogą wybierać wśród ofert wszystkich banków działających na terenie Polski, mają przy tym podstawy do tego, aby oczekiwać informacji dotyczących zarówno opłacalności samego kredytu, jak i wpływu dodatkowych opłat na sposób jego postrzegania.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *