fbpx

  O czym pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy?

  17 sty    Kredyt gotówkowy

  Kredyt gotówkowy to jedna z najciekawszych propozycji przygotowywanych przez banki z myślą o klientach indywidualnych. Pozwala on na błyskawiczne uzyskanie pieniędzy (procedury przyznawania kredytów tego typu nie są tak skomplikowane, jak ma to miejsce wówczas, gdy mamy do czynienia z kredytem hipotecznym), klient często nie musi przy tym nawet informować instytucji finansowej o tym, w jakim celu chce je zużytkować.

  Niestety, kredyt gotówkowy to propozycja, która posiada nie tylko zalety, ale również wady, nieumiejętnie wykorzystywany może bowiem stać się wstępem do tak zwanej pułapki zadłużeniowej.
  Największe niebezpieczeństwo wiążące się z zaciągnięciem kredytu gotówkowego kryje się w typowej dla wielu klientów banków skłonności do nadmiernego zaufania do reklam. Kampanie promocyjne banków nie mogą wprowadzać nas w błąd, nie są jednak wolne od swego rodzaju skrótów myślowych, wymagają więc zachowania czujności. Przed podpisaniem umowy z pracownikiem banku konieczne jest zatem jej przeczytanie, jeśli zaś szczegóły zapisów nie są dla nas jasne, a osoba służąca nam pomocą nie chce lub nie potrafi jej udzielić – zasadne jest zrezygnowanie ze współpracy z nią i zainteresowanie się ofertami innych banków.

  Decydując się na kredyt gotówkowy warto skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów pozwalających na obliczenie wysokości jego miesięcznych rat. Często są one znacznie wyższe niż informuje o tym prospekt reklamowy, powinniśmy więc mieć pewność, że stać będzie nas na ich spłatę.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *