fbpx

  Mieszkanie dla Młodych – podstawowe informacje

  6 sty    Kredyt hipoteczny

  Od początku stycznia 2014 roku młodzi ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia mogą korzystać z programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Propozycja ta zastąpiła zakończony 31 grudnia 2012 roku program Rodzina na Swoim i choć trudno jeszcze przewidzieć, jaki będzie jej wpływ na branżę budowlaną, już dziś można dostrzec duże zainteresowanie, jakim cieszy się nowe rozwiązanie.

  Mieszkanie dla Młodych
  Mieszkanie dla Młodych

  Mieszkanie dla Młodych

  Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu muszą mieć świadomość tego, że nie jest on kalką wcześniejszej propozycji. Najważniejsza zmiana dotyczy samych mieszkań i domów, które muszą być kupowane na rynku pierwotnym, nie jest to przy tym jedyna różnica, której powinniśmy być świadomi. Nie mniej istotne wydaje się to, że od 1 stycznia 2014 nie można już ubiegać się o kredyt hipoteczny nie posiadając wkładu własnego pozwalającego na zakup mieszkania. Warto pamiętać i o tym, że pomoc ze strony państwa ma jednorazowy charakter i wynosi, co do zasady 10 procent wartości odtworzeniowej mieszkania, które chcą kupić uczestnicy programu. Na dodatkowe wsparcie mogą liczyć jedynie małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci (5 procent) oraz ci uczestnicy programu, którym w ciągu pięciu lat momentu skorzystania ze wsparcia rządowego urodzi się trzecie lub kolejne dziecko (5 procent).

  Program Mieszkanie dla Młodych
  Program Mieszkanie dla Młodych

  O kredyt udzielany w ramach programu Mieszkanie dla Młodych można starać się w bankach komercyjnych, które zdecydowały się na przystąpienie do projektu, samo wsparcie finansowe musi być zaś udzielone w złotych polskich na okres minimum piętnastu lat.

  Na grafice można również zobaczyć jakie korzyści dostaniemy z programu Mieszkanie dla Młodych.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *