fbpx

  Kredyt w dzisiejszych czasach

  21 mar    Kredyt hipoteczny

  W dzisiejszych czasach młodzi ludzie często mają utrudniony start w przyszłość, co związane jest z brakiem wystarczających funduszy. Problemy finansowe, czy to związane z brakiem pracy, czy wynikające z innych przyczyn, często skutkują tym, że decyzję o zakupie mieszkania bądź domu musimy przełożyć na późniejszy okres. Zaledwie niewielki odsetek może liczyć w tej kwestii na pomoc rodziców lub dziadków, większość jednak jest zdana wyłącznie na siebie.

  Jeżeli jednak nie chcesz czekać z tą decyzją na lepsze czasy, możesz pomyśleć o zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego. Co prawda w ostatnich latach wymogi banków w tej kwestii stały się dużo bardziej restrykcyjne, ale nie oznacza to, że kredyt hipoteczny jest poza zasięgiem Twoich możliwości.

  Sprawdź, co będzie potrzebne do zaciągnięcia kredytu!

  Właściwie każdy bank, który istnieje na naszym krajowym rynku, ma w swojej ofercie tego rodzaju pożyczkę. Niejednokrotnie rata kredytu wynosi praktycznie tyle samo, co koszt wynajmowania mieszkania, dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad tą opcją. Cała procedura starania się o kredyt mieszkaniowy może wydawać się dość skomplikowana, szczególnie że każdy bank ma swoje własne, wewnętrzne wymagania, jednakże schemat w każdym przypadku jest dość podobny. Przede wszystkim, powinieneś na samym początku zorientować się, jak dużą zdolność kredytową posiadasz przy swoich obecnych zarobkach, aby wiedzieć, na jakie mieszkanie/dom możesz sobie pozwolić. W tym celu wystarczy udać się do interesującego nas banku i przedstawić swoje dochody, a specjalista zajmujący się kredytami szybko obliczy naszą zdolność kredytową. Kolejnym krokiem jest znalezienie interesującej nas nieruchomości, na zakup której zostanie przeznaczony kredyt i która będzie zabezpieczeniem naszego kredytu. Kiedy poznamy już jego wartość możemy sprawdzić, ile będzie wynosić miesięczna rata spłaty kredytu. Z pomocą przychodzi nam tutaj kredyt kalkulator, których wiele znajdziemy w internecie. Dzięki niemu mamy możliwość w przybliżony sposób sprawdzić, który z banków, przy tych samych danych, zaproponuje nam najniższe raty. Ostatecznym krokiem będzie potwierdzenie tych danych w placówce interesującego nas banku, a następnie, po zebraniu wszelkich niezbędnych dokumentów, złożenie wniosku kredytowego, który pozytywnie rozpatrzony, zaowocuje podpisaniem umowy kredytowej i zrealizowaniem naszych marzeń na temat własnego gniazdka.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   2 Comments

   1. Jestem zwolennikiem kredytów i polecam go wszystkim, ale tylko na inwestycje jak zakup nieruchomości (najlepiej czynszowej), jakiegoś biznesu nawet akcji, metali szlachetnych, towarów lub surowców. Inwestując zgodnie z naturalnym cyklem gospodarczym / rynkowym nikt nie jest w stanie w dłuższym okresie stracić. To prosta metoda na to jak zostać bogatym

   2. Kredyt na mieszkanie można uzyskać dosyć łatwo, ale trzeba pamiętać tym, ze do spłaty będzie dużo wyższa kwota niż tą którą zaciągnęliśmy. Dla ludzi młodych to zazwyczaj problemem nie jest, gorzej z tymi starszymi.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *