fbpx

  Kredyt hipoteczny dla Ciebie

  15 maj    Kredyt hipoteczny

  Chcesz kupić mieszkanie lub dom ? Już nawet wypatrzyłeś sobie, gdzie. Niestety brakuje Ci pieniędzy na sfinansowanie wielkiego marzenia o własnych „czterech ścianach” ? W takiej sytuacji banki proponują nam proste i dość szybkie rozwiązanie, wypuszczając na rynek coraz to nowsze oferty kredytów hipotecznych (mieszkaniowych).

  Kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), najlepiej jest zaciągać w banku, ponieważ jest to jedna z naszych najważniejszych i największych decyzji w życiu. Zadłużamy się z powodu kredytu hipotecznego na wiele lat, dlatego warto zastanowić się nad bezpieczeństwem i pewnością. Takie bezpieczeństwo i pewność kredytu hipotecznego zapewni nam bank.

  Co to jest kredyt hipoteczny ? Kredyt hipoteczny to przekazanie kapitału pieniężnego przez kredytodawcę (wierzyciela, bank) kredytobiorcy (dłużnikowi, czy też osobie zadłużającej się z tytułu kredytu hipotecznego) na ustalonych warunkach i określonych zasadach w umowie o kredyt hipoteczny oraz terminach płatności (wraz z odsetkami), a jego zabezpieczeniem jest wpis hipoteki do księgi wieczystej.

  Kredyt hipoteczny to także kredyt na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku, czy też na adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, albo też na poniesione koszty związane z nabyciem i wyposażeniem nieruchomości.
  Zabezpieczenia kredytu hipotecznego

  Każdy bank ma własne oferty kredytów hipotecznych, które dodatkowo indywidualnie dopasowuje dla każdego klienta.

  Oczekiwanie na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego i wypłatę środków jest uzależniona od banku, w którym staramy się o kredyt hipoteczny.

  Od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny – do decyzji kredytowej może minąć nawet do 30 dni, ale są banki, w których zajmuje to tylko tydzień. Kolejny tydzień lub dwa to spełnienie reszty warunków i uruchomienie kredytu hipotecznego.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.