fbpx

  Jak spełnić swoje marzenia za pomocą kredytu mieszkaniowego

  8 wrz    Kredyt hipoteczny
  Kredyt mieszkaniowy

  Zakup własnego mieszkania lub domu to niezwykle ważna decyzja w naszym życiu, która z pewnością ma wpływ na jego dalszy bieg. Niejednokrotnie, aby mieć możliwość zrealizowania tego marzenia młodzi ludzie są zmuszeni zwrócić się do banku o pomoc, pod postacią kredytu mieszkaniowego.

  Kredyt mieszkaniowy trudny do uzyskania

   Ze względu na niedawne sytuacje na światowych rynkach, kredyt mieszkaniowy nie jest już tak łatwo uzyskać jak kiedyś, choć oczywiście nadal jest to możliwe. Jeżeli posiadamy stałe dochody, które jesteśmy w stanie udokumentować oraz nie wisi nad nami żaden inny kredyt, bez problemu powinniśmy taki kredyt mieszkaniowy uzyskać, oczywiście w wysokości adekwatnej do naszej zdolności kredytowej, którą możemy sprawdzić indywidualnie w placówce każdego banku posiadającego w swojej ofercie kredyty mieszkaniowe, oraz wartości nieruchomości.

  Kredyt mieszkaniowy
  Kredyt mieszkaniowy

  W obecnych czasach duża część banków wymaga, aby starający się o kredyt hipoteczny posiadał pewien wkład własny, oscylujący w granicach 20% wartości interesującej nas nieruchomości, w przeciwnym razie bank może nam odmówić udzielenia kredytu, a już z pewnością zażąda ubezpieczenia tzw. niskiego wkładu własnego, wynoszącego do kilku procent wartości mieszkania lub domu. Niemniej, dzięki temu ubezpieczeniu będziemy mieli możliwość uzyskać kredyt aż do 100% wartości nieruchomości. Zanim zaciągniemy kredyt mieszkaniowy , warto jest się zastanowić jaką kwotę miesięcznie jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego spłatę, a co za tym idzie, na jaki okres czasu chcielibyśmy zaciągnąć kredyt. W dzisiejszych czasach banki oferują nam możliwość kredytowania aż do trzydziestu, a nawet czterdziestu lat, należy jednak pamiętać że im dłuższy okres kredytowania, tym większa będzie kwota należnych bankowi odsetek, która niejednokrotnie będzie wynosiła tyle samo ile zaciągnięty kredyt hipoteczny. W wyliczeniu przewidywanej raty kredytu pomoże nam kalkulator kredytowy, który znajdziemy zarówno na wielu stronach internetowych poszczególnych banków, jak również na niezależnych portalach finansowych, gdzie dodatkowo możemy porównać oferty wiodących banków i wybrać tą najbardziej atrakcyjną cenowo.

  Decyzja o zaciągnięciu kredytu zawsze powinna być dobrze przemyślana, jednakże nie należy się go bać, gdyż jeżeli podejdziemy do niego rozsądnie możemy, zamiast zwlekać wiele lat, już dzisiaj spełniać swoje marzenia.

  Twój znajomy szuka kredytu mieszkaniowego? Podziel się wpisem!

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *