fbpx

  Jak działa kredyt gotówkowy

  29 sie    Kredyt gotówkowy

  Każda osoba z pewnością przynajmniej raz w życiu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, w jakiej nie mogła liczyć na pomoc przyjaciół czy rodziny. Rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się atrakcyjny kredyt gotówkowy, jaki notabene cieszy się bardzo dużą popularnością. Jednak co tak naprawdę w słowniku finansów oznacza to sformułowanie?

  Co to jest kredyt gotówkowy?

  Kredyt gotówkowy to nic innego, jak kredyt, który jest przyznawany klientowi przez bank, w jakim złożył on stosowny wniosek. Kredyt ma formę gotówki, a klient może go spożytkować w dowolny sposób. Bardzo ważną kwestią jest jednak proces przyznawania takiego kredytu. Banki dzisiaj podchodzą bardzo ostrożnie do podobnych kredytów, szczególnie ze względu na kryzys finansowy. Osoba, jaka obiega się o kredyt gotówkowy musi posiadać stosowną zdolności kredytową. Bank określa ją na podstawie kilku kryteriów: zarobków klienta, jego miesięcznych opłat, jak również liczby członków rodziny, która znajduje się na jego utrzymaniu. Trzeba się więc przygotować na konieczność przedstawienia szeregu dokumentów, na przykład o posiadaniu stałego zatrudnienia i wysokości miesięcznej pensji.

  Kredyt gotówkowy
  Kredyty gotówkowe

  Popularny produkt bankowy

  Zazwyczaj decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego dostaje się bardzo szybko. Wniosek można złożyć również za pośrednictwem Internetu, co jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, ale już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na wygodę i dostęp do oferty wszystkich banków, nawet tych, których placówki nie znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania klienta. Kredyt gotówkowy ma to do siebie, że okres jego spłaty jest przeważnie relatywnie krótki. Najczęściej waha się pomiędzy rokiem a dwoma latami. Jednak dla klientów, jacy potrzebują nieco więcej czasu również jest alternatywa, ponieważ wiele banków decyduje się na wydłużenie czasu spłaty kredytu. Obecnie kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych, jakie są oferowane na współczesnym rynku.

  ByMariusz Małachowski

  Doradzam i wyszukuję Oferty Promocyjne w Bankach.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   *