Niestety jak wiadomo inflacja w naszym państwie się nie zatrzymuję. Można powiedzieć, że dalej ma ona tendencję wzrostową i nikt tak naprawdę nie wie kiedy by to się miało w końcu zmienić. Cierpią na tym oszczędności, a wynika to z faktu że pieniądz stale traci na wartości. Obecnie oszczędzanie nie jest już w ogóle opłacalne. Tutaj z pomocą przychodzą nam banki, które mają w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji lokat i kont oszczędnościowych. Pozostaje jednak kwestia wyboru tej najbardziej opłacalnej, co jest dość trudną do wykonania kwestią. Na szczęście w sposób szczegółowy przeanalizowaliśmy warunki panujące na rynku i wyselekcjonowaliśmy te najlepsze.
Ranking lokat bankowych i kont oszczędnościowych
8% na lokacie w Credit Agricole
Jest to najlepiej oprocentowana lokata na polskim rynku. Jest to jednak jedynie oferta specjalna, dostępna jedynie dla nowych klientów banku. Można z niej skorzystać wyłącznie na przestrzeni 14 dni od założenia w nim konta. Czas trwania wynosi 270 dni, a maksymalna wartość depozytu zaledwie 270 tysięcy złotych.
Do 7.5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku
Na ofercie, którą jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank oferuje oprocentowanie wynoszące 7%, a maksymalny depozyt wynosi 400 tysięcy złotych. W takim przypadku oferta będzie obowiązywać 3 miesiące od momentu ulokowania środków na koncie. Jej zaletą jest fakt, iż mamy możliwość swobodnego wyjmowania i wkładania środków. W przypadku nowych klientów limit wyniesie zaledwie 10 tysięcy złotych. Widać zatem, że bank skupia się głównie na dbaniu o stałych, współpracujących z nim od lat klientów co jest ogromnym plusem dla niego. Mamy także możliwość uzyskania oprocentowania w wysokości 7.5 procent. Jest ono dostępne na Lokacie na nowe środki w wersji 6-miesięcznej. W przypadku takiej lokaty rocznej uzyskamy oprocentowanie o wartości 7 procent, a 3-miesięcznej 6.5. Wybór zależy tak naprawdę od samego klienta. Maksymalny depozyt wynosi 180 tysięcy złotych. Mamy jednak posiadania aż 5 takich lokat jednocześnie. Jest jeden warunek posiadania możliwości założenia tego typu lokaty. Jest nim posiadanie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo.
7.2% na nowe środki gotówkowe w mBanku
Lokata na nowe środki w tym banku oferuję nam oprocentowanie na poziomie 7.2 procenta. Zaletą tejże lokaty jest jej wysoki limit depozytu, bowiem wynosi aż pół miliona złotych. Całość będzie oprocentowana w skali rocznej. Istnieje jednak możliwość pół rocznej wersji lokaty, jednak w tym przypadku oprocentowanie będzie wynosić nie 7.2, a 7.1%. Jeżeli chcemy zainwestować środki na tego typu lokacie konieczne jest abyśmy posiadali mKonta Intensive, bowiem dla osób posiadających konto podstawowe oprocentowanie będzie wynosić 7 i 6.9 procenta w skali roku.
7% na koncie oszczędnościowym Millenium
W ofercie tego banku znajdziemy konto oszczędnościowe oprocentowane na 7% o maksymalnym depozycie wynoszącym 200 tysięcy złotych. Niestety są pewne haczyki, bowiem otworzenie go jest możliwe wyłącznie dla osób, które będą chciały wnieść środki do 19.08.2022 r., a okres premiowania wynosi zaledwie 60 dni, czyli blisko 2 miesiące. Za założenie kont w banku otrzymujemy premię gotówkową w wysokości 500 złotych, co jest dość fajnym rozwiązaniem co by nie mówić.
7% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao
Bank ten oferuję dla nowych klientów konto oszczędnościowe oprocentowane na 7%, którego maksymalny depozyt może wynieść 100 tysięcy złotych. Niestety konieczne jest założenie konta osobistego, jednak w zamian możemy otrzymać różnego rodzaju nagrody pieniężne, tudzież vouchery.
Do 7% w Inbanku
Dość wysokie, wahające się między 6.65, a 7 procent oprocentowanie oferuję nam estoński bank Inbank. Nie wymaga on zakładania konta, czy przynoszenia wyłącznie nowych środków. Kwota maksymalna depozytu wynosi aż milion złotych.
Do 7% w Toyota Bank
W banku tym mamy do dyspozycji lokaty o oprocentowaniu wynoszącym od 5 do 7%. Dzielą się one na Standard, Plus, oraz Sprint. Różni je od siebie kwota minimalna, a także maksymalna depozytu, oraz możliwy okres trzymania środków na lokacie. Przykładowo na lokacie Sprint możemy uzyskać 7 procent w ciągu zaledwie 200 dni, jednak kwota depozytu jest dość ograniczona, natomiast w przypadku lokaty Plus możemy zdeponować środki na 9, lub 12 miesięcy na oprocentowaniu wynoszącym 6.5 procent. To tak naprawdę od klienta zależy, którą opcję wybierze.
Do 7% w Banku Facto
Wartość oprocentowania na lokatach w tym banku waha się między 5.5 a 7%. W tym przypadku otrzymujemy gwarancję środków o łącznej wartości maksymalnie wynoszącej 100 tysięcy euro co ma zapewnić nam włoski odpowiednik BFG. Z tego typu lokaty może skorzystać niemalże każdy, bez różnicy czy będziemy chcieli wnieść nowe środki, czy też nie.
7% w ING Bank
W swojej ofercie ING zdecydowało się zaproponować lokaty o oprocentowaniu wynoszącym aż 7 procent. Są one dostępne zarówno dla stałych klientów, jak i tych, którzy dopiero chcą podjąć współprace z bankiem. Mamy do dyspozycji dwie różne od siebie oferty. Pierwsza dostępna jest na tak zwanym Otwartym Koncie Oszczędnościowym, a depozyt może w niej wynieść maksymalnie 200 tysięcy złotych. Natomiast druga to OKO Bonus, także umożliwiająca wniesienie kwoty o maksymalnej wartości 200 tysięcy. Dzięki niej ma być możliwe zebranie kwoty na lokatach większej od pierwotnych 200 tysięcy. Ponadto za założenie konta osobistego otrzymujemy w bonusie w pełni darmowe 200 złotych co ma być dodatkową zachętą.